איך לנקות תריסים בדרך הנכונה

התקנת תריסים חשמליים בפריסה ארצית
מחירים נוחים כולל אפשרות להזמין מהיום להיום
מגוון רחב של תריסים להתקנה

חייגו: 072-3264-333

איך מנקים תריסים?

אחד מהאתגרים הגדולים בניקיון הבית הוא ניקיון החלונות והתריסים, בעיקר מצדם החיצוני. קל וחומר כאשר מדובר בניקיון של תריסים ונציאנים ותריסים חשמליים. בעוד את תריסי הרפפה הפשוטים קל לנקות עם סמרטוט רטוב וחורי ניקוי קלים, התריס החשמלי רגיש מאד למים והמנגנון החשמלי העדין שבתוכו עשוי להיפגע. לפניכם המדריך השלם לניקוי של מספר סוגי תריסים באופן הנכון, הבטוח והמהיר ביותר.

ניקיון של תריסים חשמליים בחלקם הפנימי

היקוי תריס מבפניםנתחיל מהתריסים החשמליים הנחשבים לקשים ביותר מכל הסוגים. לפני שמתחילים לנקות את התריס יש להוריד אותו עד הסוף מטה באמצעות המנגנון החשמלי. לאחר מכן, אם התריס אינו מאד מלוכלך, ורק מאובק מעט, ניתן להשתמש בתרסיס לחץ אוויר המשמש לניקוי של מחשבים. כאשר מנקים את התריס עם לחץ אוויר חשוב לכוון את הבקבוק נגד הכיוון שבו ממוקם המנגנון החשמלי ולרסס בפולסים קצרים. אפשרות יצירתית נוספת היא שימוש בצינור הגמיש של שואב האבק שאליו מחובר מחבר עדין עם מברשת קטנה. 

למי שמתגורר באזור שבו התריסים נוטים להתלכלך באופן תדיר ומתלבט איך לנקות תריסים בקלות, כדאי להצטייד בשואב אבק קטן המסוגל להתמודד גם עם הלכלוך המצטבר במסילות החלונות האחרים בבית. אם מדובר בלכלוך מאסיבי כמו בוץ או חומרים דביקים, רבים נוטים להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, אך מדובר בטעות של ממש משום שחומרים אלה כוללים כימיקלים המסוגלים לפגוע בצבע התריס. אפשר להשתמש במטלית לחה ועדינה עם מעט סבון ניקוי עדין, ולשפשף את התריס מבלי ללחוץ עליו יתר על המידה. כמובן, שחשוב להימנע מניקוי התריס באמצעות ספוג הכולל חלקי מתכת או שכבה קשיחה העשויים להזיק לתריס. 

במידת הצורך ניתן להזמין איש מקצוע שיסיר את התריס וישיבו למקומו לאחר ניקיון יסודי בזרם מים וקרצוף במברשת עדינה. נרחיב על כך בהמשך בפירוט על ניקיון החוץ.

איך מנקים תריסים חשמליים מבחוץ?

ניקוי תריס מבחוץניקיון החלק הפנימי של התריס בהחלט מאתגר, אך החלק החיצוני יכול להוות סכנה של ממש. אם אתם מתגוררים בקומת קרקע ניתן לנקות את התריס מבחוץ באותה דרך שבה ניקיתם את התריס מבפנים. אך, אם אתם מתגוררים בקומה גבוהה יותר, אל תסתכנו. ישיבה על החלון או ניסיון להוציא את היד החוצה ולנקות את התריס עשויה לגרום לפגיעה חמורה. במקרה זה, מומלץ להזמין בעל מקצוע, להסיר את התריס ממקומו ולבצע ניקיון יסודי. לאחר מכן, יש להשיב את התריס רק לאחר יבושו.

בבתי קרקע, רבים מנסים לנקות את התריס החשמלי באמצעות צינור בלחץ מים. חשוב לדעת ששיטה זו מתאימה לניקוי של הזכוכיות בלבד, אך לא של תריסים חשמליים. הסיבה לכך כפולה – הזרם עשוי לגעת במנגנון החשמלי ולגרום לקצר חשמלי, כמו כן לחץ המים עשוי לגרום לחלקי התריס העדינים להינתק ממקומם והתריס עשוי להישבר בתהליך הניקוי.  

נתקלתם בכתם שמסרב לרדת? הן בניקוי פנימי והן בניקוי חיצוני ניתן להשתמש בלייף האק מעניין – נסו להשתמש במברשת שיניים ישנה, לטבול אותה במעט אלכוהול 70% ולקרצף בעדינות רבה. בכל מקרה, אל תנסו להשתמש באקונומיקה הפוגעת בצבע התריס ובטקסטורה העדינה שלו. 

מסילות התריסים

כעת עולה סוגיה נוספת. התריסים נוקו ביסודיות אך מה עם המסילות שעליהן הם נעים? חשוב ללמוד איך לנקות מסילות של תריסים וחלונות בלי לגרום ללכלוך לפגוע בתנועה החלקה של התריס. הדרך הפשוטה ביותר, כפי שציינו קודם היא באמצעות החלק המתאים בשואב האבק אם הוא דק מספיק כדי להכנס בחריצי המסילה. אך, לפעמים יש לכלוך עיקש שמסרב לצאת. 

במקרה כזה יש טריק מיוחד שהגיע מאוסטרליה וכבש את הטיק־טוק.  הוא דורש רק ספוג פשוט לשטיפת כלים וסכין יפנית. מניחים את הספוג מעל מסילות החלון וחותכים לאורך הספוג חריצים עבים במיקום של כל אחת מהמסילות. לאחר מכן, ניתן להשתמש בספוג החתוך כדי לעבור ימינה ושמאלה לאורך המסילות עם מעט מים וסבון. בסוף התהליך, שטפו את הספוג, סחטו אותו והשתמשו בו כדי לאגור את שאריות המים שנשארו על המסילה. שיטה קלאסית נוספת היא ליפוף של מגבת עדינה סביב סכין. טובלים את המגבת במעט מים עם סבון ומעבירים בחריצי החלון. שימו לב שכדאי להשתמש בסכין חמאה ללא שיניים חדות כדי לא להיפצע בתהליך. 

אין זה משנה באיזו שיטה תבחרו, מומלץ לפני ניקיון המסילות להסיר לחלוטין את התריסים בזהירות. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זו הזמינו בעל מקצוע.  

התריסים העדינים ביותר – תריסים ונציאנים

ניקוי תריסים וניציאניםהאתגר האחרון שנלמד אתכם להתמודד עמו הוא איך מנקים תריסים ונציאנים. בעבר, כאשר התריס היה מתלכלך יתר על המידה היו משתמשים במברשת מיוחדת לניקוי אבק עם נוצות מלאכותיות. אם עדיין יש לכם את המברשת הזו תוכלו להשתמש בה כדי לנקות את התריס משני הכיוונים. כיום, לא קל למצוא את המברשת ולכן כדאי להשתמש בדרכים אחרות. 

טכניקה נוספת היא שימוש במברשת של שואב האבק, ולעבור בעדינות שלב אחר שלב בתריס ממרחק של מספר סנטימטרים ממנו. השיטה האחרונה היא שימוש במתקן מיוחד לניקוי תריסים ונציאנים. מתקן זה ניתן לרכוש בחנויות לחומרי ניקוי. הוא כולל מטליות מיקרופייבר זעירות ומסוגל לנקות עד ארבעה שלבים בכל ניגוב.

לסיכום, אם עד כה תהיתם איך לנקות תריסים בצורה מושלמת בלי להסתכן בשבירה של התריסים, בפגיעה במנגנון החשמלי או בנפילה חלילה כל הטכניקות פרושות לפניכם. אחת לתקופה מומלץ להזמין טכנאי תריסים שיוציא אותם ממקומם, ויאפשר לכם להגיע לכל אותם מקומות שלא ניתן לנקות בלי להוציא את התריס ממקומו. כדאי לזכור שלעיתים לא חייבים להתחיל לנקות את התריס כלל. אם הוא נראה מיושן, דהוי, שבור או מוכתם כדאי להחליפו לחלוטין בתריס חדש וליהנות ממראה מהודר יותר של החדר כולו.

תוכן עניינים
המרכז לתריסים חשמליים
המרכז לתריסים חשמליים

המרכז לתריסים חשמליים מעסיק צוות טכנאים מומחים שנבדקו ואושרו במקצועיותם ובאמינותם. אנו קיימים מעל 10 שנים ומתחייבים לתת שירות ומחירים אטרקטיביים.
בחורף, בקיץ ובכל זמן שתרצו - נשמע לסייע בהתקנה, תיקון והחלפה של תריסים חשמליים, ידניים, תריסי גלילה, תיקון מנועים חשמליים, החלפת שלבים וכל תקלה שרק תרצו. אנו עובדים בעיקר במרכז הארץ (גוש דן), אך נשמח גם לעזור לכם למצוא טכנאים בשאר חלקי הארץ.

צור קשר לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

אופיר לוי
Read More
צוות של אלופים, הגיעו לסדר לנו את התריס גלילה בסלון שפשוט נתקע במשך שבוע שלם מבלי שאף אחד הצליח לסדר, הגיעו פתרו את התקלה תך דקות ספורות וגבו מחיר הוגן, תודה רבה
מאור דבש
Read More
התריס החשמלי בבית הפסיק לעבוד, הספק הראשון שהזמנו טען שהלך מנוע, לא האמנתי שהלך אז התקשרתי למרכז לתריסים חשמליים שמסתבר שהתקלה פשוטה בהרבה והמפסק פשוט התקלקל, פתרו את התקלה במהירות וגבו מחיר הוגן
אריאל פסחוב
Read More
לא חשבתי שאני אצטרך להזמין מהרגע להרגע תיקון תריס חשמלי, התריס של החנות נתקע לי למעלה ולא יכולתי לסגור את החנות ב1 בלילה, הם הגיעו תוך 20 דקות לרמת גן ופתרו את התקלה
Previous
Next

מידע נוסף

דילוג לתוכן