איך לבחור דבק קרמיקה איכותי?

התקנת תריסים חשמליים בפריסה ארצית
מחירים נוחים כולל אפשרות להזמין מהיום להיום
מגוון רחב של תריסים להתקנה

חייגו: 072-3264-333

רובנו הגדול משתמש היום בקרמיקה לכל מיני דברים. העיקריים בהם הם: שולחנות, רהיטים, כיורים ועוד המון מוצרים שעשויים מקרמיקה. המאמר שנעסוק בו יהיה מאמר על דבק קרמיקה. דבק קרמיקה הוא סוג של דבק שמיועד להדביק קרמיקה באופן איכותי ויציב.

כדי שהמוצר הסופי יהיה מוצר טוב שמחזיק לאורך זמן צריך גם שאיכות ההדבקה שלו תהיה ברמה גבוהה. לכן, בחירת דבק הקרמיקה היא מאוד קריטית וחשובה בכדי שהעמידות שלו תהיה טובה לארוך זמן. כדאי לבחור את הדבק המדויק ביותר עבור המטרה שלנו עם הדבקת הקרמיקה, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שעוסק בהדבקת קרמיקות במקצוע שלו והוא זה שימליץ איזה דבק הוא הנכון ביותר עבורכם. ישנם כמה סוגים של דבקי קרמיקה שאפשר לבחור. הראשון שביניהם הוא דבקים צמנטים הם מבוססים לרוב על חול, מלט ותוספים שונים. גם בסוג הדבקים הללו יש בתוכה סוגים שונים ואף רבים של דבקים שמחולקים לפי רמת החוזקה שלהם והאחיזה שלהם בקרמיקה. ישנם דבקים שההדבקה שלהם היא יחסית חלשה, דבקים אלו מיודעים לרוב לקרמיקה שהיא יחסית זולה מבחינה חומרית ולכן לא נדביק איתה דבק חזק מפני שהוא עלול לפוצץ את הקרמיקה (מקרים שכבר התרחשו בעבר ועל כן יש כמה סוגים של דבקים המתאימים לשימושים שונים).

דבק קרמיקה זה מכיל בתוכו כמה הסברים על סוגים שונים של דבקים ולכן נמשיך לסוג השני והם דבקים אקריליים. הדבק הינו גלי ולכן אין צורך לערבב אותו עם מים (בשונה מהדבק הצמנטי שאותו כן צריך לערבב עם מים). הדבקים האקריליים הם גמישים אם נשווה אותם לדבקים הצמנטים. לרוב הדבקים האקריליים משמשים לצורך הדבקת קרמיקה על גבי חומרים כגון: גבס או לוחות עץ וברזל. כדי להשתמש בצורה היעילה ביותר בדבק לפני השימוש בו צריך לערבב את הדבק עם 20% של מלט, חשוב לציין כי יש לערבב את תרכובת שני החומרים עד קבלת חומר אחיד.

כיצד נבחר את הדבק באופן עצמאי?

במידה והחלטנו כי אנחנו רוצים להתנסות בהדבקת הדבק באופן עצמאי, מומלץ להכיר את סימוני הדבק כדי שנוכל להבחין באיזה דבק אנחנו צריכים להשתמש. סימון C1\C2 מראה לנו את הכוח שאנחנו צריכים להפעיל כדי לתלוש את האריח שהודבק לקיר בדבק ספציפי. הבדיקה נעשית על ידי הדבקת אריח לקיר ולאחר כחודש מנסים לתלוש את האריח. סימון נוסף הוא T ו- TE במידה והדבק מסומן בT נדע כי הזמן שיש לנו מרגע מריחת הדבק עד לרגע בו הוא מתייבש הוא 20 דקות. מנגד אם מופיע הסימון TE נדע כי הזמן שיש לנו עד שהדבק יתייבש מרגע המריחה שלו הוא בערך עד 30 דקות. חשוב לציין כי מאמר על דבק קרמיקה זה הינו לספק מידע ועדיין בהחלט מומלץ לפנות לאיש מקצוע שיתאים עבורכם את הדבק המתאים בדיוק שימוש שאתם עתידים לעשות בעצמכם.

תוכן עניינים
המרכז לתריסים חשמליים
המרכז לתריסים חשמליים

המרכז לתריסים חשמליים מעסיק צוות טכנאים מומחים שנבדקו ואושרו במקצועיותם ובאמינותם. אנו קיימים מעל 10 שנים ומתחייבים לתת שירות ומחירים אטרקטיביים.
בחורף, בקיץ ובכל זמן שתרצו - נשמע לסייע בהתקנה, תיקון והחלפה של תריסים חשמליים, ידניים, תריסי גלילה, תיקון מנועים חשמליים, החלפת שלבים וכל תקלה שרק תרצו. אנו עובדים בעיקר במרכז הארץ (גוש דן), אך נשמח גם לעזור לכם למצוא טכנאים בשאר חלקי הארץ.

צור קשר לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

אופיר לוי
Read More
צוות של אלופים, הגיעו לסדר לנו את התריס גלילה בסלון שפשוט נתקע במשך שבוע שלם מבלי שאף אחד הצליח לסדר, הגיעו פתרו את התקלה תך דקות ספורות וגבו מחיר הוגן, תודה רבה
מאור דבש
Read More
התריס החשמלי בבית הפסיק לעבוד, הספק הראשון שהזמנו טען שהלך מנוע, לא האמנתי שהלך אז התקשרתי למרכז לתריסים חשמליים שמסתבר שהתקלה פשוטה בהרבה והמפסק פשוט התקלקל, פתרו את התקלה במהירות וגבו מחיר הוגן
אריאל פסחוב
Read More
לא חשבתי שאני אצטרך להזמין מהרגע להרגע תיקון תריס חשמלי, התריס של החנות נתקע לי למעלה ולא יכולתי לסגור את החנות ב1 בלילה, הם הגיעו תוך 20 דקות לרמת גן ופתרו את התקלה
Previous
Next

מידע נוסף

דילוג לתוכן