כיוון תריס חשמלי

התקנת תריסים חשמליים בפריסה ארצית
מחירים נוחים כולל אפשרות להזמין מהיום להיום
מגוון רחב של תריסים להתקנה

חייגו: 072-3264-333

התריס החשמלי שלכם פעל כשורה לאורך שנים רבות, אך לפתח הוא אינו מצליח לרדת מטה עד לתחתית המשקוף. מה התרחש? יתכן והבעיה נובעת מהמנגנון השולט בתנועת התריס מעלה ומטה. למרבה המזל מנגנון זה ניתן לכוונון מחדש. במאמר זה נסביר לעומק כיצד מתבצעת פעולה הכיול, איך מכוונים תריס חשמלי ומהם הסימנים המקדימים לתקלה?

כיוון תריס חשמלי עם שירות ואחריות
מגיעים עד אליכם תוך 60 דקות!
מחירים נוחים במיוחד
עבודה מקצועית עם ניסיון

להזמנות חייגו כעת:
072-3264-333

כיוון תריס חשמלי

 

איך יודעים שהגיע הזמן לכייל את התריס?

לפעמים ילדים נוטים לשחק עם התריס החשמלי, ולנסות לפתוח או לסגור אותו באופן ידני בלי להשתמש במתג ההפעלה. מקרה נוסף שעשוי לגרום לשיבוש בפעולת התריס הוא חפץ המונח על החלון ומונע מהתריס להסגר כשורה.
בתוך מנגנון התריס ישנם ברגים המיועדים לשליטה בתנועת התריס מטה, ולעצירה של התריס כאשר הוא מגיע לחלקו התחתון של החלון.

פעולות אגרסיביות מדי לתפעול התריס עשויות להסיט את הבורג ממקומו, לשבור אותו או לגרום לו להסתובב. טכנאי תריסים מנוסה יכול לבצע כיוון עצירת תריס חשמלי בתוך דקות אחדות ולהשיב את התריס לפעולתו התקינה.
בחלק מהמקרים שבהם בית התריס ממוקם בחלק החיצוני של הבית, הטכנאי יצטרך לעלות על סולם ולבצע את התיקון מבחוץ. במגדלי מגורים יתכן וניתן יהיה להגיע לבית התריס מתוך החלק הפנימי של הבית או מתוך המרפסת.

כיוון המנוע של תריס חשמלי

ישנה תקלה נדירה יחסית הקשורה לתפעול המנוע, וגורמת לכך שהתריס לא ינוע בכיוון אחד (למשל, ינוע רק למטה אך לא למעלה) או שהמתג השולט במנוע לא גורם לפעולה כלשהי. לא תמיד תצטרכו להחליף מנוע לחדש, ולעיתים ניתן לבצע פעולה המכונה: "כיוון מנוע תריס חשמלי". לאחר פעולת הכיוון המתג ישלוט שוב בפעולה של התריס וניתן יהיה להעלותו ולהורידו בקלות.
חשוב שלא לבלבל בין כוון מנוע התריס לבין תקלה אחרת שהיא קצר במנוע. בחלונות אלומיניום שלבי התריס עצמם עשויים לגעת בחיווט העדין במנוע ולגרום לקצר. פעולה זו עשויה להשבית לחלוטין את התריס ותחייב החלפה של המנוע.

מספר תקלות נפוצות

קיימות תקלות נפוצות שנראות כאילו מדובר בתקלת הנובעת מכיול התריס החשמלי, אך בפועל מדובר בפעילות המנוע או ברצועות שנקרעו. למשל, אם לחצתם על הכפתור המפעיל את התריס החשמלי הנועד למשוך את התריס מעלה, כדי שאור השמש יכנס לחדר, והתריס נתקע במרכז החלון ואינו עולה, יתכן ומדובר במנוע בלוי. במקרה זה יש לתקן את המנוע או להחליפו.
תקלה נוספת שבעטיה התריס לא יעלה מעלה כלל היא רצועה קרועה או בלויה המחוברת לצירו העליון. תקלה זו יכולה לגרום גם להטיה אלכסונית של התריס (כאשר התריס עולה מעלה רק בצד אחד, אך תקוע בצידו השני). במקרה זה, יש להחליף את הרצועה התקולה הממוקמת בארגז התריס.

כיול תריס חשמלי

כל כמה זמן צריך לבצע כוון לתריס החשמלי?

בעיקרון התריס החשמלי אמור לפעול כשורה ללא כיוון, אלא אם חפץ כלשהו או אדם מנע את הסגירה התקינה שלו. רק אם אתם מזהים סימנים לכך שהוא אינו מכויל כראוי, ואינו נסגר לחלוטין או שהוא ממשיך לרדת סנטימטר או שניים לאחר שנגע בחלק התחתון של מסגרת החלון, יש להזמין טכנאי. חשוב לדעת שהתקלה הזו אינה מסתדרת מעצמה, ואם התריס ממשיך לרדת מטה יתר על המידה, עשוי להגרם לו ולמסגרת נזק ארוך טווח. לכן, כבר בימים הראשונים לזיהוי התקלה כדאי להזמין טכנאי לתקנה.

שירות כיוון תריס חשמלי מקצועי

במרכז לתיקון תריסים חשמליים תמצאו טכנאים מנוסים המסוגלים לבצע את כל סוגי התיקון, לרבות כיוון תריס חשמלי וכיוון מנוע והחלפה של החלקים השונים בתריס. לפני כל תיקון מתבצעת בדיקה מקיפה כדי לזהות את מהות התקלה והגורמים לה. אם זיהינו שמדובר רק בכיוון התריס ואין צורך להחליף חלקים, ניתן יהיה לבצע את הכיוון במהירות ותוך דקות אחדות התריס יחזור לפעילות מלאה. חשוב לדעת כי במקרה שהתריס הפסיק לפעול, אל תנסו למשוך אותו באגרסיביות מעלה או מטה כדי לא לשבור את החלקים העדינים המחזיקים את שלביו זה לזה. מומלץ להתקשר מיד למשרדנו ונשמח לשלוח אליכם טכנאי מקצועי לתיקון התקלה.

כיול עצמאי של התריס החשמלי

רבים מחפשים דרך לפתור את התקלה בתריס לבד. אם תחפשו כיוון תריס חשמלי עשו זאת במו ידכם בגוגל, תמצאו מגוון סרטונים המדגימים טכניקות שונות לכיוון הבורג במנגנון השולט בתריס. כיצד עושים זאת?
בקשו מאדם נוסף להיות לצידכם, ולגולל את התריס מעלה ומטה באמצעות מתג ההפעלה לאחר ביצוע הכוונון. פתחו את בית התריס, ושחררו מעט את הבורג. לאחר מכן בדקו האם התריס מגיע עד לתחתית המשקוף. שימו לב לא לשחרר את הבורג יתר על המידה, כדי שהתריס לא ימשיך לנוע מטה לאחר שהגיע לתחתית המשקוף.

כיוון תריסים חשמליים

תמיד מומלץ להסתייע בבעל מקצוע

רבים מתלבטים האם לבצע את התיקון בעצמם או להיעזר בטכנאי. למה כדאי לקרוא לטכנאי מוסמך? חשוב לדעת, כי אם אינכם מיומנים בתיקון תריסים חשמליים, אתם עשויים להסב נזק ארוך טווח לחלון או לתריס, ולכן כדאי בכל זאת להשקיע בתיקון שיבוצע על ידי חברה מקצועית. אותה חברה תדע לבצע דיאגנוסטיקה לתקלה, למצוא אך ורק את המקומות שבהם יש להחליף חלק, לספק את החלק המתאים ולהשיב את התריס לפעילות מלאה בתוך זמן קצר. כאשר טכנאי מיומן מבצע את התיקון, התריס ימשיך לפעול כשורה לאורך זמן.

לסיכום, אם הבחנתם בתקלה כלשהי בתריס החשמלי, בתנועה לא תקינה של התריס, זווית עקומה של השלבים או שהתריס אינו מגיע עד לתחתית מסגרת החלון הזמינו טכנאי. מדובר בתיקון פשוט יחסית המתבצע באותו יום, ויכול להשיב את החזות המרשימה שמעניק התריס החשמלי לחלל החדר. להזמנת תיקון פנו אלינו עוד היום.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: תיקון תריסים חשמליים יצאת צדיק.

תוכן עניינים
המרכז לתריסים חשמליים
המרכז לתריסים חשמליים

המרכז לתריסים חשמליים מעסיק צוות טכנאים מומחים שנבדקו ואושרו במקצועיותם ובאמינותם. אנו קיימים מעל 10 שנים ומתחייבים לתת שירות ומחירים אטרקטיביים.
בחורף, בקיץ ובכל זמן שתרצו - נשמע לסייע בהתקנה, תיקון והחלפה של תריסים חשמליים, ידניים, תריסי גלילה, תיקון מנועים חשמליים, החלפת שלבים וכל תקלה שרק תרצו. אנו עובדים בעיקר במרכז הארץ (גוש דן), אך נשמח גם לעזור לכם למצוא טכנאים בשאר חלקי הארץ.

צור קשר לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

אופיר לוי
Read More
צוות של אלופים, הגיעו לסדר לנו את התריס גלילה בסלון שפשוט נתקע במשך שבוע שלם מבלי שאף אחד הצליח לסדר, הגיעו פתרו את התקלה תך דקות ספורות וגבו מחיר הוגן, תודה רבה
מאור דבש
Read More
התריס החשמלי בבית הפסיק לעבוד, הספק הראשון שהזמנו טען שהלך מנוע, לא האמנתי שהלך אז התקשרתי למרכז לתריסים חשמליים שמסתבר שהתקלה פשוטה בהרבה והמפסק פשוט התקלקל, פתרו את התקלה במהירות וגבו מחיר הוגן
אריאל פסחוב
Read More
לא חשבתי שאני אצטרך להזמין מהרגע להרגע תיקון תריס חשמלי, התריס של החנות נתקע לי למעלה ולא יכולתי לסגור את החנות ב1 בלילה, הם הגיעו תוך 20 דקות לרמת גן ופתרו את התקלה
Previous
Next

מידע נוסף

דילוג לתוכן