סוגי תריסים

התקנת תריסים חשמליים בפריסה ארצית
מחירים נוחים כולל אפשרות להזמין מהיום להיום
מגוון רחב של תריסים להתקנה

חייגו: 072-3264-333

סוגי תריסים

תריסי הבית הם חלק חשוב ומהותי בעיצוב הבית והאווירה שתחושו בכניסה .לכל אחד מח

ללי הבית. הם כוללים אספקט עיצובי בזכות העיצוב הפנימי והחיצוני שלהם (המשפיע גם על חזית הבית), הם מאפשרים שליטה בכמות האור הטבעי הנכנס לבית, ומשפיעים אפילו על הבידוד התרמי בבית. לא בכדי חלק מתקני הבנייה מתייחסים לנושא התריס כחלק מהותי מנושא הבידוד. על פי תקן 1045 העוסק בבידוד תרמי בבתי מגורים, אם משטח קירות החוץ בכיוון מזרח או מערב, ולא קיימת מערכת הצללה ניידת (הכוונההיא לתריסים), מערכת הזיגוג חייבת להיות עם תכונות המגבילות מעבר של קרני שמש". במאמר זה נדון בהרחבה במגוון סוגי תריסים נפוצים ונבחן את היתרונות החסרונות של כל אחד מהם.

במאמר זה נלמד סוגי תריסים אלו:

תריס רפפה

תריס רפפה

תריס זה  הוא אחד מהנפוצים ביותר בחדרי האמבט בישראל. תריס רפפה בנוי משלבים המונחים על גבי ציר ומחולקים ליחידות. את היחידות ניתן להניע מצד לצד וכך לפתוח את החלון לחלוטין. לתריס זה יתרון בולט, כאשר פותחים את שלבי התריסים נכנסת כמות גדולה של אור לחדר. אם אתם מעוניינים לאוורר את הבית מבלי לפתוח את החלון לחלוטין זהו התריס המושלם עבורכם. הוא מתאים גם לבתים עם ילדים קטנים שבהם אתם
רוצים לשמור על תאורה חזקה מבלי לסכן את ביטחונם של הילדים המשקיפים מהחלון. את התריסים ניתן לנעול כדי למנוע פתיחה לא רצויה כל ידי הקטנטנים בבית או פריצה מבחוץ. לתריס יתרון נוסף הוא תופס אך ורק את השטח של מרחב החלון ואין צורך להתקין קופסה מעל החלון לאחסון התריס כמו בתריסי גלילה.

תריסי הזזה

תריסים אלו יכולים להיות משולבים עם סוגי תריסים אחרים כמו תריסי רפפה, תריסי אלומיניום ותריסי פלסטיק. תריס הזזה הם מבנה של יחידות תריסים המוצבות על גבי מערך מסילות (לרוב שתיים או שלוש מסילות בכל פתח בבית). את התריסים ניתן להניע לימין או לשמאל וכך לפתוח לחלוטין את החלון.

נהוג להשתמש בתריס הזזה גם כפתחי יציאה כמו חלון־דלת הפונה לכיוון מרפסת הבית או יציאה לחצר. לתריסי ההזזה יתרון בולט הם מאפשרים פתיחה של חלק ניכר מהחלון לצורך ביצוע עבודות חוץ. כמו כן, אם המסילות בנויות לתוך כוך בקיר או בשטחי החוץ, ניתן לפתוח את החלון לחלוטין וליהנות מאור השמש או מבריזה נעימה.

תריס אור

תריס אור הוא תריס גלילה חשמלי או תריס בהפעלה ידנית שבו השלבים נמצאים אחד מעל השני. במשיכת התריס מעלה ניתן לפתוח את התריס לחלוטין ולתת לאור השמש לחדור לחלל. אך מה אם אתם מעוניינים בפרטיות מרבית ועדיין רוצים שמעט אור יחדור לבית? התריסים מופרדים זה מזה בשיעור של סנטימטר וקרני האור יכולות לחדור דרכם לחלל.

תריס משוך

תריס משוך עשוי משכבה עבה של אלומיניום משוך ומצטיין בעמידות גבוהה. השלבים השונים בתריס מתוכננים בצורה מדויקת כדי שישתלבו זה בזה ויאפשרו אטימות לאור, גשם ולטמפרטורה. רבים משתמשים בתריס זה לפתחי הכניסה לבית ולחלונות, ברוחב של שלושה מטרים ומעלה כדי למנוע פריצות. במשרדים תריס משוך מסייע לעמוד בתנאים הנוקשים של חברות הביטוח, משום שהוא חזק ועוצמתי יותר ממרבית התריסים. יתרון נוסף שיש לתריס משוך הוא העובדה שניתן לפתוח את החלון לחלוטין. ניתן לבחור תריס משוך המעניק אפשרות לקרני אור להיכנס בגרסה המאחדת את התריס הזה עם תריס האור.

בתריסים אלה המרווח בין השלבים השונים של התריס יהיה בשטח מעט גדול יותר, דבר שיאפשר לשלוט בכמות האור הטבעי בחלל כשהתריס סגור.

תריס מוקצף

גרסה נוספת ומעט קלילה יותר של תריס האלומיניום המשוך תמצאו במבנה תריס מוקצף. זהו תריס גלילה הבנוי משלוש שכבות. שתי שכבות של אלומיניום דקיק וביניהן שכבה של קצף בידוד. לתריס זה יש יתרון בולט במחיר על פני התריס המשוך, אך עמידותו לאורך זמן נמוכה יותר, והוא אינו מסוגל להגן על הבית מפני פורצים באותה המידה כמו התריס המשוך העשוי משכבה עבה יותר של מתכת.

תריס אלומיניום

תריס אלומיניום

תריס אלומיניום נחשב לאחד מהיפים והחזקים ביותר בבית, ומתאים למגוון גדול של סגנונות עיצוב ביניהם הסגנון האורבני והמודרני. כפי שציינו ניתן להשתמש בתריס גלילה עשוי מאלומיניום, בתריסי רפפה, בתריסי הזזה ובסגנונות נוספים כאשר האלומיניום מהווה הן פרופיל לחלון, והן את השלבים השונים. היתרון הגדול של תריס האלומיניום הוא מגוון הצבעים שבהם הוא מגיע, העמידות הגבוהה שלו וכן היכולת שלו לעמוד גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים לאורך שנים רבות.

תריס פלסטיק

מגוון רחב של עיצובים עושים שימוש ביתרונות של תריס פלסטיק. בדרך כלל נמצא שלבי פלסטיק בבתים ישנים שבהם מותקן תריס רפפה על ציר. היתרון הבולט של תריס זה, בדומה למוצרי פלסטיק אחרים הוא מחירו הנמוך. ניתן בקלות להחליף את שלבי התריס בעלות מינימלית, ולהשתמש בפרופילים של התריס המקורי לאורך
זמן.

עם זאת, לתריס זה יש מספר חסרונות. הראשון – עמידותו של הפלסטיק לנזקי מזג האוויר כמו השמש הקופחת או גשם סוער היא נמוכה. החיסרון השני – עמידות החומר, פתיחה וסגירה באופן לא זהיר של התריס עשויה לגרום לנזק לשלבים הנסדקים או נשברים. החיסרון השלישי הוא המראה האסתטי של התריס לאורך שנים רבות. הפלסטיק אינו נשמר בצורה טובה כמו האלומיניום ולא ניתן לצבוע או לחדש אותו ללא החלפת השלבים. חשוב לציין, עם זאת, כי הפלסטיק שממנו עשויים השלבים כיום חזק יותר מזה שהיה משמש לבנית התריסים בשנות השמונים או התשעים והוא מחזיק מעמד לאורך עשור ויותר.

תריס סורג

תריס זה הוא הכלאה של שני מוצרים שנועדה להעניק לבית את הביטחון של "סורג" יחד עם המראה העיצובי המהודר של תריס אסתטי. תריס סורג בנוי מיחידות מתכת, אשר לרוב עשויות פלדה, המעוצבות בצורה דקורטיבית ומשתלבות בתריס קיים. הסורג המורכב במוצר מאפשר למנוע נפילה של ילד, חלילה, מהחלון, והופך את הבית למבצר מוגן לכניסה מבחוץ. ניתן להתקין את הסורג בצורה קבוע או לאפשר הזזה לאחר פתיחת מנעול מתאים לצורך ניקוי החלון או ביצוע עבודות חוץ.

תריס וניציאני

תריס ונציאני

תריס ונציאני בנוי משלבי פלסטיק, עץ או אלומיניום המורכבים על גבי מנגנון המופעל על חוטים או באמצעות מנגנון שליטה נוסף. התריס מאפשר שליטה מוחלטת הן בכמות האור הנכנס לחדר והן בזווית של האור. לאורך היום ניתן לשנות זווית זו בהתאם לצורך ובהתאם למיקומה של השמש. תריס זה נחשב לאחד מהבטיחותיים ביותר לתפעול על ידי ילדים. עם זאת, הוא אינו מצטיין בעמידות גבוהה ובדרך כלל בתפעול לא רגיש הוא עשוי להיקרע (במיוחד בתריסים העשויים משלבי פלסטיק). היתרון, גם פה, בשלבי הפלסטיק הוא המחיר הסמלי של כל תריס. תריס זה מתאים גם לקירות פנים בבית וגם לקירות החוץ ומצטיין בעיצוב קליל, אוורירי וחדשני.

סוגי תריסים – לסיכום

האפשרויות להתקנה של תריסים בבית מגוונות, ואינכם חייבים להסתפק רק בסוג אחד לכל הדירה. בחדרים שבהם תרצו לשלוט בצורה מוחלטת בזווית האור ולמנוע מקרני השמש הסוררות לחדור לפינת הישיבה היוקרתית, תוכלו להשתמש למשל בתריס ונציאני. בחדרים אחרים תוכלו ליהנות מתריס סורג בטיחותי, ובחללים נוספים התקינו תריסי אור נוחים. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את החברה הנכונה להתקנת התריסים כדי שתלווה אתכם לאורך שנים.

ראו גם: תריס חשמלי למרפסת.

תוכן עניינים
המרכז לתריסים חשמליים
המרכז לתריסים חשמליים

המרכז לתריסים חשמליים מעסיק צוות טכנאים מומחים שנבדקו ואושרו במקצועיותם ובאמינותם. אנו קיימים מעל 10 שנים ומתחייבים לתת שירות ומחירים אטרקטיביים.
בחורף, בקיץ ובכל זמן שתרצו - נשמע לסייע בהתקנה, תיקון והחלפה של תריסים חשמליים, ידניים, תריסי גלילה, תיקון מנועים חשמליים, החלפת שלבים וכל תקלה שרק תרצו. אנו עובדים בעיקר במרכז הארץ (גוש דן), אך נשמח גם לעזור לכם למצוא טכנאים בשאר חלקי הארץ.

צור קשר לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

אופיר לוי
Read More
צוות של אלופים, הגיעו לסדר לנו את התריס גלילה בסלון שפשוט נתקע במשך שבוע שלם מבלי שאף אחד הצליח לסדר, הגיעו פתרו את התקלה תך דקות ספורות וגבו מחיר הוגן, תודה רבה
מאור דבש
Read More
התריס החשמלי בבית הפסיק לעבוד, הספק הראשון שהזמנו טען שהלך מנוע, לא האמנתי שהלך אז התקשרתי למרכז לתריסים חשמליים שמסתבר שהתקלה פשוטה בהרבה והמפסק פשוט התקלקל, פתרו את התקלה במהירות וגבו מחיר הוגן
אריאל פסחוב
Read More
לא חשבתי שאני אצטרך להזמין מהרגע להרגע תיקון תריס חשמלי, התריס של החנות נתקע לי למעלה ולא יכולתי לסגור את החנות ב1 בלילה, הם הגיעו תוך 20 דקות לרמת גן ופתרו את התקלה
Previous
Next

מידע נוסף

דילוג לתוכן