שלות לתריס

התקנת תריסים חשמליים בפריסה ארצית
מחירים נוחים כולל אפשרות להזמין מהיום להיום
מגוון רחב של תריסים להתקנה

חייגו: 072-3264-333

שירות החלפת/התקנת שלות לתריסים

אנו מעניקים שירות החלפה ותיקון של שלות לכל סוגי התריסים. שלות הן למעשה תושבות המחברות כל אחד משלבי התריס (הרפפות) למסגרת של התריס. לכל אחד מהשלבים בתריס שלכם יש שתי שלות מימין ומשמאל. לאורך השנים, בשל בלאי טבעי בתריס או פתיחה וסגירה חוזרים ונשנים, השלות עשויות להישבר ואז חשוב להיעזר בשירותיו של טכנאי מנוסה להחלפתן. את ההתקנה חשוב לבצע במיומנות רבה כדי להבטיח תנועה חלקה של התריס לאורך זמן. נרחיב על כך מעט.

שלות לתריס

שלות ניילון מול שלות פלסטיק: מה ההבדל?

ישנם שני סוגים עיקריים של חומרי גלם לשלות. הראשון הוא הניילון המצטיין בעמידות גבוהה בפני נזקי מזג האוויר, קרינת UV ופתיחה חוזרת ונשנית של התריס. שלות עשויות מניילון יקרות מעט יותר, אך יכולות להבטיח תנועה חלקה של התריס ללא תקלות במשך עשור וחצי ויותר. מרבית התריסים הזולים כיום מגיעים מהיצרן דווקא עם חומר הגלם השני – פלסטיק. שלות מפלסטיק, לעומת הניילון מחזיקות מעמד בדרך כלל שנתיים עד ארבע שנים. הן פחות עמידות לנזקי מזג האוויר, לטמפרטורה ולפתיחה ולסגירה. לכן, כאשר אתם רואים שהתריס ניתק ממקומו, בדרך כלל הסיבה לכך תהיה השלות. הטכנאים של המרכז לתריסים חשמליים,  מתמחים בהתאמת השלות לתריס שלכם בכל רוחב. כמו כן, נוכל לבצע החלפה של שלות מפלסטיק בשלות מניילון למניעת בלאי של התריס ולשמירה על התפקוד התקין שלו לאורך שנים.

החלפת שלות בתריס מלפסטיק

אחד מהתריסים הנפוצים ביותר בבתים מישראל הוא תריס הפלסטיק הפשוט. הוא עשוי להיות תריס הזזה הנע על מסילה מימין לשמאל או תריס קבוע במקומו. כאשר מחליפים שלות בתריס מפלסטיק אפשר להשתמש גם בשלות מפלסטיק וגם להתקין שלות ניילון. רצוי כמובן, לבחור בחומר העמיד יותר כדי שלא תצטרכו לחזור שוב ושוב על התיקון בכל מספר שנים. הדרך הטובה ביותר לדעת שהבעיה נובעת מהשלות היא חוסר היכולת של התריס לנוע במגע או אם הרפפה נעה מעצמה ללא קשר לתנועה הרפפות האחרות מעליה ומתחתיה.

איפה ניתן לקנות שלות?

אם אתם מעוניינים לבצע את התיקון בעצמכם, ותוהים "איפה קונים שלות לתריסים?", ניתן לרכוש את השלות בכל חנות לחומרי בניין, הן בדרך כלל מגיעות בחבילה אחת שבה יש מספר זוגות של שלות. אפשר גם לרכוש אותן באופן מקוון ברשת האינטרנט. אך, אם רכשתם אותן בעצמכם אתם עשויים לגלות כי הרפפות של התריס עבות או דקות מדי, רוחב הרפפה אינו מתאים לגודל השלות או שבטעות תחליפו לשלות זולות עשויות פלסטיק שישברו כבר אחרי שנה.

כאשר מתקינים שלות חשוב לדעת בדיוק כיצד להסיר את הרפפה בזהירות, מבלי לפגוע ברפפות הסמוכות אליה, להתקין את הרפפה שנית ולהשיב את שלבי התריס למקומם. לכן, מומלץ להיעזר בטכנאי תריסים חשמליים. המומחים שלנו מגיעים עם כל סוגי השלות בגדלים שונים ובהתאמה מושלמת לתריס הדורש תיקון. בתוך זמן קצר, בתיקון מהיר, התריס שלכם יחזור למראהו השלם מבלי שתצטרכו לנקוף אצבע.

מתי התקלה בתריס אינה נובעת משלות אלא מתקלה ברפפה?

ישנם ליקויים בתריס שאינם קשורים בהכרח לשלות. יתכן, ודווקא הרפפה עצמה בלויה. במקרה של רפפה בלויה, תגלו סדקים דקיקים על שלבי התריס עצמו. למרבה המזל גם שלבים לתריסים ניתן להחליף בקלות באמצעות בעל מקצוע. חשוב לבחור בשלבים הדומים ככל האפשר לשלבים המקוריים של התריס מבחינת ממדים (אורך, רוחב ועובי). בעל מקצוע מנוסה ידע לזהות את הרפפות המתאימות, אילו ניתן להציל ואילו רפפות חשוב להחליף, כך שהתריס יראה שוב חדש ומרשים.

תיקון שלות בתריסים עם מסגרת מעץ

סוג נוסף של תריסים שחשוב לתקן מאד בזהירות הוא תריסים הנמצאים בתוך מסגרת עשויה מעץ. תיקון זה דורש מיומנות רבה כבר בשלב שחרור החלקים השונים של התריס כדי לא לפגוע במסגרת העדינה. בניגוד למסגרות האלומיניום הקשיחות, מסגרות עץ עלולות להישבר בעת ניתוק התריס מהן. כדי להחליף את הרפפות יש להוציא את התריס כולו ממקומו, לשחרר את המוט המחזיק את הרפפות ולהחליף את זוגות השלות (הימנית והשמאלית) שניזוקו. בדרך כלל בתריס שסובל מבלאי לאורך שנים, מומלץ להחליף את השלות לאורך כל המסגרת ולחסוך תיקונים חוזרים ונשנים לכל רפפה שמתנתקת ממקומה.

הדבר נכון במיוחד לגבי תיקוני שלות לתריסים בחלונות עם מסגרות העץ, משום שכל פעולה המבוצעת על חלונות אלה, במיוחד אם נעשתה על ידי טכנאי לא מקצועי, הנדי־מן או בעל הבית עצמו, עשויה לגרום לקיצור חיי מסגרת החלון.

תיקון שלות בתריסים עשויים מזכוכית

תריס מאתגר נוסף הוא תריס זכוכית, הממוקם בדרך כלל בין חדרים שונים או בחדר האמבטיה. תריס זה עדין מאד ולכן כאשר מחליפים את השלות יש לנתק כל אחת מהרפפות בזהירות. בניגוד לרפפות פלסטיק, שבהן השלות כמעט ואינן נראות לעין, בתריסי זכוכית השלות הן חלק מהעיצוב עצמו. יש הבוחרים בשלות בגוונים בהירים כמו שמנת או לבן ויש הבוחרים דווקא בגוונים כהים כמו שחור, בהתאם למסגרת החלון והעיצוב הכללי של החדר. החלפת שלות זכוכית אף היא מצריכה מיומנות רבה, וכדאי להיוועץ באיש מקצוע מנוסה בתהליך זה.

תיקון שלות בתריסים

font: minor-bidi;">לסיכום, קיימים מגוון סוגי שלות לתריסים בגוונים שונים ומחומרי גלם כמו פלסטיק וניילון. את התיקון מומלץ לבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה שיש ברשותו מגוון רחב של גדלים של שלות בצבעים המתאימים בדיוק לעיצוב התריס שלכם. טיפ חשוב לסיום – אם הבחנתם בתקלה בתריס אל תנסו להוציא את הרפפות התקולות בעצמכם, כדי שלא תגרמו נזק לשלבי החלון התקינים.

להזמנת תיקון שלות או החלפת שלות לתריסים אל תהססו לפנות אלינו. הטכנאים המנוסים שלנו יגיעו עם כלי העבודה המתאימים לשחרור התריס ללא נזק, ויוכלו להשיב את התריסים שלכם למראה המרהיב והחדש בתוך זמן קצר.

תוכן עניינים
המרכז לתריסים חשמליים
המרכז לתריסים חשמליים

המרכז לתריסים חשמליים מעסיק צוות טכנאים מומחים שנבדקו ואושרו במקצועיותם ובאמינותם. אנו קיימים מעל 10 שנים ומתחייבים לתת שירות ומחירים אטרקטיביים.
בחורף, בקיץ ובכל זמן שתרצו - נשמע לסייע בהתקנה, תיקון והחלפה של תריסים חשמליים, ידניים, תריסי גלילה, תיקון מנועים חשמליים, החלפת שלבים וכל תקלה שרק תרצו. אנו עובדים בעיקר במרכז הארץ (גוש דן), אך נשמח גם לעזור לכם למצוא טכנאים בשאר חלקי הארץ.

צור קשר לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

אופיר לוי
Read More
צוות של אלופים, הגיעו לסדר לנו את התריס גלילה בסלון שפשוט נתקע במשך שבוע שלם מבלי שאף אחד הצליח לסדר, הגיעו פתרו את התקלה תך דקות ספורות וגבו מחיר הוגן, תודה רבה
מאור דבש
Read More
התריס החשמלי בבית הפסיק לעבוד, הספק הראשון שהזמנו טען שהלך מנוע, לא האמנתי שהלך אז התקשרתי למרכז לתריסים חשמליים שמסתבר שהתקלה פשוטה בהרבה והמפסק פשוט התקלקל, פתרו את התקלה במהירות וגבו מחיר הוגן
אריאל פסחוב
Read More
לא חשבתי שאני אצטרך להזמין מהרגע להרגע תיקון תריס חשמלי, התריס של החנות נתקע לי למעלה ולא יכולתי לסגור את החנות ב1 בלילה, הם הגיעו תוך 20 דקות לרמת גן ופתרו את התקלה
Previous
Next

מידע נוסף

דילוג לתוכן